Nii nagu lubasime siin 11. juunil virtuaalset põllupäeva pidades, et anname ka vahepeal teada, mis põldudel toimunud on, siis nüüd olemegi pea kuu pärast põllupäeva ülekannet Viru Seemnes tagasi ja käime katsepõllud läbi. 

Taliraps ’Thure’ annab märku, et tegemist on poolkääbussordiga ning nina paistab põllus kõndides ikka välja. Sellel põllul väetusplaani koostades sai saagieesmärgiks seatud 4,5 t/ha.

Põllult võetud leheproovide andmetel ütleb Megalab meile järgmist: kaaliumipuudus põllumehe poolel hakkas endast vähehaaval märku andma alles õitsemise lõpus, seega oli kaaliumi tase mullas piisav, kuna kevadel Ott oma katsepoolele kaaliumi lisaks ei andnud. Kui esimesed kevadised analüüsid olid mõlemal poolel üsna sarnased, siis järgmistest analüüsidest hakkas silma, et põllumehe poolel olid kõrgemad väävli ja lämmastiku tasemed. Yara poolel oli kõrgemad tasemed mangaani, magneesiumi, tsingi, boori ja kaaliumi ridadel. Leheanalüüsidest jäi veel silma, et põllumehe poolel oli rapsil puudus väävlist juba varajastes kasvufaasides, mida on küll hiljem võimalik veel korrigeerida, kuid oma jälg on sellest siiski jäänud. 

Talinisu ’Etana’ on näinud peremehe hoolt ja armastust, sest põld näeb väga ilus välja. 

Megalabi on sellelt põllult korjatud leheproovid 6. mail ja 17. juunil, samadel päevadel nagu ka talirapsi katsepõllult.
Yara katsepoolel jäi esimeste analüüside põhjal puudu kaaliumist ja boorist ning natuke suurem puudus vasest. Põllumehe poolel olid vajaka samad elemendid, kuid tasemed veidi veel madalamad. Järgmises leheanalüüside ringis olid kõik toitainete tasemed kas kõrged või väävel ja boor isegi väga kõrged. Natukene puudu jäi tsingist ja vasest. Kuna mõlemad on nisule olulised toitained, siis ootame siit väikest saagikadu. Kerge puudus oli ka kaaliumist, kuid kuna ilmataat on niiskusega helde olnud ning taimede veevarustus on olnud hea, siis siit me mõjutusi saagile ei karda. 

Väetusplaanide tegemisel on arvestatud Agriconi abil loodud mullakaartide tulemusi. 

Nüüd aga jääme ootama, kuniks kombain nina põldu pistab ning talvisel koolituste perioodil vaatame tulemustele üheskoos otsa. 

Videopilti käisime püüdmas 8. juulil 2020.

Vaata lisa

Põllupäev 2020 saade

Yara katsed Viru Seemnes

Yara katsed Puide talus

Bayeri katsed Viru Seemnes

Bayeri katsed Puide talus

’KWS Kosmos’ @Viru Seeme

Tilmor

Input

Puide Talu tutvustus

Viru Seemne tutvustus

Puide Talu katsepõllud

Viru Seeme katsepõllud

NPK väetamine Viru Seemnes

NPK väetamine Puide Talus

Puide Talu NS väetised

Viru Seeme NS väetised

Puide talu YaraVita väetised

Viru Seeme YaraVita väetised

Väetisetootja Yara ja taimekaitsevahendite tootja Bayer CropScience otsustasid nendes keerulistes tingimustes ühiselt tegutseda – ikka Eesti ja põllumehe parema homse nimel.


Kuna füüsiliste kogunemiste korraldamine pole sel kevad-suvel väga mõistlik tegevus, siis otsustasime tuua selleaastased põllupäevad sulle koju kätte. Tutvustame üle telesilla katseid, mille oleme rajanud üheskoos Eesti tublide seemnekasvatajatega - Puide taluga Valgamaal ja Viru Seemnega Lääne-Virumaal. Keskendume sel aastal peamiselt talikultuuridele - nisu ja raps, kus taimekaitse poolelt on fookuses fungitsiidid ning väetistega keskendume kevadise väetamise efektiivsusele ning suvisele täiendväetamisele. Saame tutvuda erinevate sortidega ning kuulata põllumeeste praktilisi kogemusi.

Registreerimisvormi täites saadetakse sulle personaalne salasõna ning ka katseskeeme tutvustav brošüür. Kui oled juba eelnevalt registreerunud ning soovid veel mõnda huvipakkuvat hetke üle vaadata, kasuta julgelt juba olemasolevat parooli.


Käi ikka aeg-ajalt põllupäev.ee lehekülge külastamas, sest kuigi virtuaalne põllupäev on peetud, siis lisame siia veel huvitavat infot rajatud katsete ja toodete kohta.

Virtuaalse põllupäeva korraldajad


NB! Põllupäev on korraldatud ja läbi viidud järgides kõiki antud ajahetkel eriolukorra tõttu kehtestatud regulatsioone.