Pea kuu aega pärast virtuaalset põllupäeva oleme taas Puide talu katseid kaemas ning anname väikese ülevaate, kuidas on põldudel läinud pärast 11. juunit. 

Taliraps ’Armstrong’ on nagu korralik kõrge müür, millesse on panustatud omajagu, kuna saagi eesmärgiks sai seatud ambitsioonikas 5 t/ha. 

Et koostada väetusplaani ja teada saada, kui palju selline saagitase mullast toitaineid kaasa viib, võib kasutada International Plant Nutrition Institute (IPNI) veebis või mobiiliäpis leiduvat kalkulaatorit. 

Kalkulaatori veebist leiab siit - https://www.ipni.net/app/calculator/home 

IPNI kodulehekülg asub siin - http://www.ipni.net 

Antud väetusplaani koostamisel on arvesse võetud ka Megalab’i mullaanalüüse ning eelnevalt orgaanilise väetise kaudu saadud toitainete taset. 

Talirapsi katselt sai võetud Megalab leheanalüüsid 6. mail ja 17. juunil, mis mõlemad näitasid, et kõik toitained taimedes on kas normis või veidikene madalamad. Yara katsepoolel jäi puudu molübdeenist, mille tase põllumehe poolel oli isegi parem. Väävel ja lämmastik olid mõlema analüüsi tulemusena kõrgemal tasemel, mille järgi võiks isegi arvata, et tegu oli kerge üleväetamisega. 

Talinisu ’Bohemia’ näeb väga hea välja. Siit põllult said leheproovid Megalabi saatmiseks võetud 7. mail ja 16. juunil. Esimeste leheanalüüside põhjal oli Yara poolel puudu veidi kaltsiumi, magneesiumi, tsinki, vaske ja boori, natuke ka kaaliumi. Põllumehe poolel olid tulemused sarnased, kuid booripuudus veidi suurem. Järgmises leheanalüüside ringis olid kõik näitajad juba normis. Yara poolel jäi natuke puudu vaid boorist ning molübdeenist, kuid viimane pole nisu seisukohast kõige prioriteetsem toitaine. Baastoitainete taset vaadates võis taas tekkida kerge tunne, et tegu on väikese üleväetamisega. 

Nüüd ei jää üle oodata muud kui koristushooaega ning talvisel koolituste perioodil arutleme ja analüüsime tulemusi juba üheskoos.

Videopilti püüdsime 7. juulil 2020.

Vaata lisa

Põllupäev 2020 saade

Yara katsed Viru Seemnes

Yara katsed Puide talus

Bayeri katsed Viru Seemnes

Bayeri katsed Puide talus

’KWS Kosmos’ @Viru Seeme

Tilmor

Input

Puide Talu tutvustus

Viru Seemne tutvustus

Puide Talu katsepõllud

Viru Seeme katsepõllud

NPK väetamine Viru Seemnes

NPK väetamine Puide Talus

Puide Talu NS väetised

Viru Seeme NS väetised

Puide talu YaraVita väetised

Viru Seeme YaraVita väetised

Väetisetootja Yara ja taimekaitsevahendite tootja Bayer CropScience otsustasid nendes keerulistes tingimustes ühiselt tegutseda – ikka Eesti ja põllumehe parema homse nimel.


Kuna füüsiliste kogunemiste korraldamine pole sel kevad-suvel väga mõistlik tegevus, siis otsustasime tuua selleaastased põllupäevad sulle koju kätte. Tutvustame üle telesilla katseid, mille oleme rajanud üheskoos Eesti tublide seemnekasvatajatega - Puide taluga Valgamaal ja Viru Seemnega Lääne-Virumaal. Keskendume sel aastal peamiselt talikultuuridele - nisu ja raps, kus taimekaitse poolelt on fookuses fungitsiidid ning väetistega keskendume kevadise väetamise efektiivsusele ning suvisele täiendväetamisele. Saame tutvuda erinevate sortidega ning kuulata põllumeeste praktilisi kogemusi.

Registreerimisvormi täites saadetakse sulle personaalne salasõna ning ka katseskeeme tutvustav brošüür. Kui oled juba eelnevalt registreerunud ning soovid veel mõnda huvipakkuvat hetke üle vaadata, kasuta julgelt juba olemasolevat parooli.


Käi ikka aeg-ajalt põllupäev.ee lehekülge külastamas, sest kuigi virtuaalne põllupäev on peetud, siis lisame siia veel huvitavat infot rajatud katsete ja toodete kohta.

Virtuaalse põllupäeva korraldajad


NB! Põllupäev on korraldatud ja läbi viidud järgides kõiki antud ajahetkel eriolukorra tõttu kehtestatud regulatsioone.