Puide Talus Valgamaal oleme rajanud kaks katsepõldu – ühe talirapsile ja teise talinisule.

Videos annab Puide Talu peremees Ahti ülevaate mõlemast põllust, sealhulgas nii sortidest, põldude ja katsealade suurustest kui agrotehnoloogiast.

Talirapsi tootmispõllu suurus on 63 ha, millest katseala moodustab 9 ha. Sordiks on valitud ’Armstrong’, mis sai külvatud 9. augustil Väderstad TopDown BioDrill külvikuga. Eelviljaks sellel põllul oli talinisu.

Enne külvi sai põld Enefixi tuhka ja veiseläga. Sügisene väetamine sai tehtud MAP’i ja kaaliumkloriidiga, lisaks leheväetised. Sügisel sai tehtud ka korralik umbrohutõrje ja kasvureguleerimine.

Edasi liigume talinisu põllule, kus kasvamas sort ’Bohemia’, mis on külvatud 6. septembril. Eelviljaks oli sellel põllul hernes. Põllu suurus on 51 ha, millest katseala 9 ha. Sügisel sai põld NPK väetist 8-20-30, lisaks tehti umbrohutõrje ja hilissügisene pritsimine fungitsiidiga.

Vaata lisa

Põllupäev 2020 saade

Yara katsed Viru Seemnes

Yara katsed Puide talus

Bayeri katsed Viru Seemnes

Bayeri katsed Puide talus

’KWS Kosmos’ @Viru Seeme

Tilmor

Input

Puide Talu tutvustus

Viru Seemne tutvustus

Puide Talu katsepõllud

Viru Seeme katsepõllud

NPK väetamine Viru Seemnes

NPK väetamine Puide Talus

Puide Talu NS väetised

Viru Seeme NS väetised

Puide talu YaraVita väetised

Viru Seeme YaraVita väetised

Väetisetootja Yara ja taimekaitsevahendite tootja Bayer CropScience otsustasid nendes keerulistes tingimustes ühiselt tegutseda – ikka Eesti ja põllumehe parema homse nimel.


Kuna füüsiliste kogunemiste korraldamine pole sel kevad-suvel väga mõistlik tegevus, siis otsustasime tuua selleaastased põllupäevad sulle koju kätte. Tutvustame üle telesilla katseid, mille oleme rajanud üheskoos Eesti tublide seemnekasvatajatega - Puide taluga Valgamaal ja Viru Seemnega Lääne-Virumaal. Keskendume sel aastal peamiselt talikultuuridele - nisu ja raps, kus taimekaitse poolelt on fookuses fungitsiidid ning väetistega keskendume kevadise väetamise efektiivsusele ning suvisele täiendväetamisele. Saame tutvuda erinevate sortidega ning kuulata põllumeeste praktilisi kogemusi.

Registreerimisvormi täites saadetakse sulle personaalne salasõna ning ka katseskeeme tutvustav brošüür. Kui oled juba eelnevalt registreerunud ning soovid veel mõnda huvipakkuvat hetke üle vaadata, kasuta julgelt juba olemasolevat parooli.


Käi ikka aeg-ajalt põllupäev.ee lehekülge külastamas, sest kuigi virtuaalne põllupäev on peetud, siis lisame siia veel huvitavat infot rajatud katsete ja toodete kohta.

Virtuaalse põllupäeva korraldajad


NB! Põllupäev on korraldatud ja läbi viidud järgides kõiki antud ajahetkel eriolukorra tõttu kehtestatud regulatsioone.