8.juulil käis Bayeri meeskond Lääne-Virumaal vaatlemas ja hindamas Viru Seeme katsepõldudel tehtut.

Talirapsi katsepõld rajati sügisel erinevate Dekalb rapsisortidega ning isegi nüüd juulikuus ja nii hilises kasvuperioodis olid kõrgelt droonikaadrilt näha sortide erinevused. Kõige paremini aga joonistusid sordivõrdluses erinevused välja kevadel, kui taimede varsumine ja pikkusesse kasvamine sõltus sordi eripärast: poolkääbussordid võtsid alles hoogu pikkuskasvuks, kui kõrgekasvulised sordid juba varsumisfaasi keskpaigas olid. Jahedatel ja öökülmadega kevadetel on aga poolkääbussortide kevadine tagasihoidlikum kasvukiirus boonuseks, sest nii on taimed paremini kaitstud külmakahjustuste eest.
Viru Seemne rapsi sordivõrdluse katsepõllul sai tehtud läbi hooaja täiuslik haigustõrjeprogramm: sügisel kasvuregulaator ja tugev fomoositõrje fungitsiidiga Tilmor, kevadel taimede külgharunemise soodustamiseks ja haiguste tõrjeks fungitsiid Tilmor ning õitsemisaegselt valgemädaniku tõrjeks fungitsiid Propulse. Fungitsiide kasutati tugevate kulunormidega - 1 liiter hektarile.

Talinisu katsepõllul oli taaskord haigustõrjega lähenemiseks valem 1+1 ehk fungitsiide kasutati kulunormiga 1 liiter hektarile. Kõrsumisfaasis, ca kasvufaasis BBCH 32, kasutati fungitsiidi Input ning hilisemas lipulehefaasis, kui mõned ohteotsad hakkasid ilmuma, fungitsiidi Ascra Xpro. Viru Seemne talinisu katsepõllul on kasvamas sort ‘Fredis’, mis on väga hea toidunisusort, samas on sort pisut vastuvõtlikum jahukastele, helelaiksusele ja nisu-pruunlaiksusele. Just sel sordil oli aga hea fungitsiidide maksimaalset võimekust katsetada, et tõestada Inputi ja Ascra Xpro kiiretoimelist ravivat ja pikaajalist kaistvat toimet taimehaigustele.

Jääb üle oodata koristust, mis annab lõplikud tulemused ja andmed!

Vaata lisa

Põllupäev 2020 saade

Yara katsed Viru Seemnes

Yara katsed Puide talus

Bayeri katsed Viru Seemnes

Bayeri katsed Puide talus

’KWS Kosmos’ @Viru Seeme

Tilmor

Input

Puide Talu tutvustus

Viru Seemne tutvustus

Puide Talu katsepõllud

Viru Seeme katsepõllud

NPK väetamine Viru Seemnes

NPK väetamine Puide Talus

Puide Talu NS väetised

Viru Seeme NS väetised

Puide talu YaraVita väetised

Viru Seeme YaraVita väetised

Väetisetootja Yara ja taimekaitsevahendite tootja Bayer CropScience otsustasid nendes keerulistes tingimustes ühiselt tegutseda – ikka Eesti ja põllumehe parema homse nimel.


Kuna füüsiliste kogunemiste korraldamine pole sel kevad-suvel väga mõistlik tegevus, siis otsustasime tuua selleaastased põllupäevad sulle koju kätte. Tutvustame üle telesilla katseid, mille oleme rajanud üheskoos Eesti tublide seemnekasvatajatega - Puide taluga Valgamaal ja Viru Seemnega Lääne-Virumaal. Keskendume sel aastal peamiselt talikultuuridele - nisu ja raps, kus taimekaitse poolelt on fookuses fungitsiidid ning väetistega keskendume kevadise väetamise efektiivsusele ning suvisele täiendväetamisele. Saame tutvuda erinevate sortidega ning kuulata põllumeeste praktilisi kogemusi.

Registreerimisvormi täites saadetakse sulle personaalne salasõna ning ka katseskeeme tutvustav brošüür. Kui oled juba eelnevalt registreerunud ning soovid veel mõnda huvipakkuvat hetke üle vaadata, kasuta julgelt juba olemasolevat parooli.


Käi ikka aeg-ajalt põllupäev.ee lehekülge külastamas, sest kuigi virtuaalne põllupäev on peetud, siis lisame siia veel huvitavat infot rajatud katsete ja toodete kohta.

Virtuaalse põllupäeva korraldajad


NB! Põllupäev on korraldatud ja läbi viidud järgides kõiki antud ajahetkel eriolukorra tõttu kehtestatud regulatsioone.