7. juulil käis Bayeri meeskond Puide talus seiramas virtuaalse põllupäeva katseid rapsi- ja nisupõllul. Just sel ajal, kui kõik väetamis- ja taimekaitsetööd põldudel on tehtud, kuid aega koristuseni veel on, ongi parim aeg põlde vaadelda ja tehtule tagasi mõelda ning hetkeolukorda hinnata. 

Talirapsipõllul, kus kasvamas sort ‘Armstrong’, tehti kevadine taimede kasvureguleerimine Tilmoriga, kulunormiga 1 liiter hektarile. Samuti ajastati õigesti ka varre-peitkärsakate tõrje insektitsiidiga Proteus OD. Nüüd on selgelt näha, et varsumise alguses pritsitud Tilmor on toiminud - rapsitaimede pikkuskasv on ühtlane, taimede külgharud on kasvanud peavarrega võrdselt. Mis aga peamine, kuna Puide talu põllul ei kasutatud sügisel tugevatoimelist fungitsiidi fomoosi tõrjeks, oli kevadine Tilmori valik maksimaalse kulunormiga eriti oluline. 

Talirapsi õitsemisaegne valgemädaniku tõrje tehti fungitsiidiga Propulse, kulunormiga 1 liiter hektarile ning paagisegus kasutati insektitsiidi Biscaya OD kõdrasääse ja kõdra-peitkärsakate tõrjeks. Sel aastal oli valgemädaniku surve talirapsipõldudel väga intensiivne ning seda tõestavad põllu ääred ja nurgad, kuhu valgemädaniku tõrje ajal pritsipoom pole ulatunud. Kogu ülejäänud põld on puutumata jäänud nii haigustest kui ka suuremast kahjurputukate survest.

Talinisupõld, kus kasvamas potentsiaalikas sort ‘Bohemia’, on tõeline õnnestumine. Maksimaalselt on panustatud kogu programmi ning tänaseks on põld justkui viljapeade meri. Bayer panustas talinisu põllul maksimaalse nisu fungitsiidiprogrammiga: kõrsumise alguses (T1 pritsimine) tehti haigustõrje fungitsiidiga Input, kulunormiga 1 liiter hektarile, millele järgnes lipulehefaasis (T2 pritsimine) teine absoluutne fungitsiidide tipptase Ascra Xpro, kulunormiga 1 liiter hektarile. Sellise fungitsiidide valikuga ja kulunormide kasutusega oli tagatud fungitsiidide maksimaalne tulemus pikima kaitseajaga - põhimõtteliselt antud põllult ei olegi leida haiguste märke.

Nüüd loodame suvesooja ja ootame koristusaega, et siis saada lõplikud tulemused Puide talu talirapsi ja talinisu põldudelt nii saagikuses kui ka saagikvaliteedis!

Vaata lisa

Põllupäev 2020 saade

Yara katsed Viru Seemnes

Yara katsed Puide talus

Bayeri katsed Viru Seemnes

Bayeri katsed Puide talus

’KWS Kosmos’ @Viru Seeme

Tilmor

Input

Puide Talu tutvustus

Viru Seemne tutvustus

Puide Talu katsepõllud

Viru Seeme katsepõllud

NPK väetamine Viru Seemnes

NPK väetamine Puide Talus

Puide Talu NS väetised

Viru Seeme NS väetised

Puide talu YaraVita väetised

Viru Seeme YaraVita väetised

Väetisetootja Yara ja taimekaitsevahendite tootja Bayer CropScience otsustasid nendes keerulistes tingimustes ühiselt tegutseda – ikka Eesti ja põllumehe parema homse nimel.


Kuna füüsiliste kogunemiste korraldamine pole sel kevad-suvel väga mõistlik tegevus, siis otsustasime tuua selleaastased põllupäevad sulle koju kätte. Tutvustame üle telesilla katseid, mille oleme rajanud üheskoos Eesti tublide seemnekasvatajatega - Puide taluga Valgamaal ja Viru Seemnega Lääne-Virumaal. Keskendume sel aastal peamiselt talikultuuridele - nisu ja raps, kus taimekaitse poolelt on fookuses fungitsiidid ning väetistega keskendume kevadise väetamise efektiivsusele ning suvisele täiendväetamisele. Saame tutvuda erinevate sortidega ning kuulata põllumeeste praktilisi kogemusi.

Registreerimisvormi täites saadetakse sulle personaalne salasõna ning ka katseskeeme tutvustav brošüür. Kui oled juba eelnevalt registreerunud ning soovid veel mõnda huvipakkuvat hetke üle vaadata, kasuta julgelt juba olemasolevat parooli.


Käi ikka aeg-ajalt põllupäev.ee lehekülge külastamas, sest kuigi virtuaalne põllupäev on peetud, siis lisame siia veel huvitavat infot rajatud katsete ja toodete kohta.

Virtuaalse põllupäeva korraldajad


NB! Põllupäev on korraldatud ja läbi viidud järgides kõiki antud ajahetkel eriolukorra tõttu kehtestatud regulatsioone.